مهارت های برقراری ارتباط

با کسب مهارت هاي برقراری ارتباط مي توانيم به اصلاح و بهبود رفتارهاي ارتباطي خويش بپردازیم.بيشتر وقت انسانها در ارتباطات روزمره، صرف گوش دادن و سخن گفتن مي‌شود، اما ترس از برقراري ارتباط و صحبت کردن در برابر جمع، مشکلي است که بسياري با آن رو به رو هستند و نمي‌دانند که چگونه يک ارتباط درست و موثر برقرار کنند.
اهميت اين مشکل زماني دوچندان مي شود که در شغل مان و سازماني که در آن کار مي کنيم در برقراري ارتباط با مديران ،همکاران و مراجعان عملکرد ضعيفي داشته باشيم.
اتفاقي نيست، که اکثر شرکتها و سازمانها در برنامه آموزشي خود براي پيشرفت شغلي کارکنان، مهارت هاي ارتباطي را نيز مي گنجانند
منافع و مزاياي مهارتهاي ارتباطي بسيار زياد و مختلف اند. اين مهارتها مي توانند زندگي شما را در آينده به گونه‌اي حفظ کنند،

 

انسان موجودی اجتماعی است و انسانیت او در اجتماع معنا پیدا می‌کند. برای اجتماعی شدن ، رشد اجتماعی نیازمند است .

رشد اجتماعی به سطحی از مهارت در روابط اجتماعی اطلاق می‌شود که فرد بتواند به راحتی زندگی کند و سازگاری مطلوب را داشته باشد . رشد اجتماعی هر کس ،‌مهم ترین جنبه رشد وجودی هر شخص است .

برقراری ارتباط ، یکی از مهارت‌های اصلی زندگی است . توانایی در برقرار کردن ارتباط با دیگران ، از عوامل خوشبختی و یکی از فاکتورهای تعیین کننده موفقیت می‌باشد هنگامی که بتوانید ارتباط مؤثر برقرار کنید ، دوستانی بدست می‌آورید و آنها را حفظ می‌کنید، در ارتباطات بین فردی واقع بینانه حرکت می‌کنید، از هر گونه ارتباط لذت می‌برید و کمترین آسیب را به خود و دیگران وارد می‌کنید ، بین شما و افراد اعتماد و اطمینان پیش می‌آید ، خود ارزشمندی خود را افزایش و به اهداف فردی و اجتماعی نزدیک‌تر می‌شوید.

با در نظر گرفتن فواید یک ارتباط مؤثر ، می‌توان اذعان داشت که ارتباط محور اصلی زندگی ما را تشکیل می‌دهد ،

عملا ، حدود ۷۵٪ هر روز کاری ما در ارتباطات می‌گذرد .

مهارت‌های ارتباطی منحصر به فردترین و مهم‌ترین مواردی هستند که ما را به سوی موفقیت سوق می‌دهند . ولی این کار به تمرین آگاهانه و اندیشمندانه و به کار بستن شیوه‌های نه چندان ساده نیاز دارد.

با ثبت نام زودهنگام در دوره های کسب وکار

از تخفیف ویژه ثبت نام زودهنگام بهره مند شوید. لیست دروس ارائه شده را ببینید. وبا مشاورین ما تماس بگیرید.